02-034 Warszawa, ul. Wawelska 15B
Rejestracja do COI 22 460 00 09Zamówienia publiczne | BIP | Kontakt | tel. 22 546 20 00

Ból jest przejściowy. Może trwać minutę, godzinę, dzień albo rok,  ale w końcu zaniknie i coś innego zajmie jego miejsce.  Gdybym się poddał, trwałby zawsze.

Lance Armstrong, kolarz, który wygrał z nowotworem

Dla pacjentów 

 


9.Onkobieg

Kochani, już niedługo 9.Onkobieg! Dla zdrowia i w szczytnym celu! Więcej informacji w linku poniżej.

http://www.sarcoma.pl/onkobieg/2016/przygotowania/

 


Dariusz Kordek i piosenki z Jego drogi – zaproszenie

Sam o sobie pisze tak: „Jestem aktorem. Moim głównym zajęciem jest gra w teatrze. Robię to od 25 lat i scena stała się moim drugim domem. Grywam również w filmach fabularnych i serialach telewizyjnych. Jestem mężem i ojcem. To mój pierwszy dom i najważniejsza „rola” w życiu.”

Niedawno wachlarz swoich artystycznych możliwości i nieznane oblicze człowieka – kameleona pokazał w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, rozkochując w sobie panie i budząc podziw panów. U nas, na gościnnym występie w minirecitalu „Piosenki z mojej drogi…” wystąpi Dariusz Kordek! Na to wyjątkowe wydarzenie zapraszają Pacjentów i Ich Bliskich - Centrum Onkologii, Poradnia Psychoonkologii i Fundacja Urszuli Jaworskiej. Spotkajmy się 23 sierpnia o godzinie 15.00 w Zakładzie Rehabilitacji.
Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej- Curie w Warszawie

Europejski Tydzień Walki z Rakiem

Biała Sobota, dn. 21 maja 2016 r.

 

W Polsce każdego roku notuje się 155 tysięcy zachorowań i 93 tysiące zgonów z powodu nowotworów. Połowie z tych zachorowań można zapobiec wprowadzając stosunkowo proste zmiany w swoim stylu życia. Opisane są one w formie zaleceń w Europejskim Kodeksie Walki z Rakiem. W związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Walki z Rakiem Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie zaprasza na Dzień Drzwi Otwartych – Białą Sobotę. Odbędzie się ona 21 maja 2016 r. w budynku Centrum Profilaktyki Nowotworów przy ul. Roentgena 5 w godzinach między 9.00 a 14.00.

            Tego dnia osoby ubezpieczone będą miały możliwość skorzystania z szerokiego zakresu badań i konsultacji.

Badania skierowane do kobiet:

Panie w wieku między 25 a 59 rokiem życia zapraszamy na profilaktyczne badanie cytologiczne;
Panie w wieku między 50 a 69 rokiem życia które, w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonały profilaktycznej mammografii, zapraszamy na badanie piersi mammografem;
Panie spoza grupy wiekowej objętej profilaktyczną mammografią będą mogły skorzystać z badania piersi wykonywanego przez lekarza onkologa, a w przypadku wykrycia nieprawidłowości z badania USG piersi (ze względów organizacyjnych liczba badań USG jest objęta limitem);

Propozycja dla wszystkich:

w gabinecie Poradni Profilaktyki Nowotworów Skóry możliwe będzie skorzystanie z badania znamion dermatoskopem;
udzielane będą porady dla osób chcących rzucić palenie tytoniu,
dokonywany będzie pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu, ciśnienia tętniczego oraz poziomu cukru we krwi;
prowadzone będą działania edukacyjne w zakresie badań profilaktycznych (w tym nauka techniki samobadania piersi) oraz zaleceń pozwalających znacząco zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwory.

Podczas akcji przedstawiciele Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia wydawać będą dane dostępowe do konta w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta (ZIP) oraz Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

 

W celu rejestracji na badania niezbędny jest dowód osobisty. Badania skierowane są do osób ubezpieczonych.

 

Organizator akcji:

Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej- Curie w Warszawie:

Zakład Profilaktyki Nowotworów

Zakład Epidemiologii i Prewencji Nowotworów.

Honorowy patronat nad akcją objęły:

Polskie Towarzystwo Onkologiczne oraz Association of European Cancer Leagues.

Akcję wspierają:

Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia, Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa-Centrum, Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, Stowarzyszenie Sady Grójeckie oraz Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji „Arena”.

Więcej informacji o Dniu Drzwi Otwartych udzielą Państwu pracownicy Centrum Onkologii-Instytutu dostępni pod numerami telefonu: 22 546 29 92 oraz 22 570 86 19.

 

 Zanim powitamy Nowy 2016 Rok, przedstawiamy kilka zdjęć z Wigilijnego spotkania z pacjentami Centrum Onkologii. W Wigilię pacjentów, którzy na Święta musieli pozostać w klinikach COI odwiedzili wolontariusze Kompanii Świętego Mikołaja. Wspólnie śpiewali kolędy, rozdawali upominki i składali życzenia.

 Szanowni Państwo,

Przedstawiamu Państwu REKOMENDACJE POLSKIEJ GRUPY SPECJALISTÓW DS. PROFILAKTYKI I LECZENIA POWIKŁAŃ W JAMIE USTNEJ. Rekomendacje skierowane są do chorych i ich rodzin w celu przybliżenia problemu jaki stanowią powikłania w jamie ustnej po leczeniu onkologicznym zarówno radioterapii na rejon głowy i szyi, leczenia systemowego jak również z powodu  innych chorób czyli chemioterapii i leczenia ukierunkowanego na zaburzenia molekularne.

Pobierz rekomendacje - plik PDF


 


Szanowni Państwo!

Otyłość stanowi w Polsce coraz większy problem społeczny. Analiza danych, które otrzymuje Rzecznik Praw Pacjenta, w tym zgłoszeń od pacjentów oraz raportów z instytucji oraz urzędów wskazuje na to, iż osoby chorujące na otyłość najwyższego, trzeciego stopnia, mogą nie być w wystarczający sposób objęte opieką zdrowotną. W związku z tym, Rzecznik podjął działania zmierzające do polepszenia sytuacji pacjentów w tym zakresie.
Szczegółowe informacje dotyczące placówek medycznych w województwie mazowieckim, posiadających sprzęt o największej nośności oraz o dostępnych w nich świadczeniach zdrowotnych dla osób otyłych, zostały zamieszczone poniżej w tabeli oraz na stronie: www.bpp.gov.pl

Kliknij aby pobrać tabelę


 

Wyjątkowy występ artystyczny w Centrum Onkologii - Instytucie im. Marii Skłodowskiej - Curie. Tym razem z pacjentami spotkali się : Katarzyna Pakosińska oraz Władysław Grzywna. Kliknij aby zobaczyć pokaz zdjęć.


W Centrum Onkologii w ramach „Spotkań ze sztuką” dla pacjentów wystąpił Zespół Tańca Ludowego „Warszawa” AWF. Artyści zachwycili pacjentów nie tylko wspaniałym tańcem, ale również wyjątkowymi ludowymi strojami.
Kliknij aby zobaczyć pokaz zdjęć.


Tradycyjnie już w ramach wtorkowych spotkań ze sztuką, w Centrum Onkologii gościła aktorka i piosenkarka Justyna Sieńczyłło. Artystka zaśpiewała dla pacjentów kilka utworów, które wykonuje na deskach Teatru Kamienica. Podczas spotkania z pacjentami aktorka opowiedziała również historię powstania Teatru Kamienica, który prowadzi wraz z mężem –  aktorem Emilianem Kamińskim. Kliknij aby zobaczyć pokaz zdjęć.


W dn. 26.05. w Centrum Onkologii odbyła się nietypowa premiera spektaklu w reżyserii Karola Stępkowskiego. Dla pacjentów Centrum na scenie z komediową sztuką pt: „Wiecznie młodzi” wystąpili Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak. Kliknij aby zobaczyć pokaz zdjęć.


W dn.12.05. w Centrum Onkologii - Instytucie, w ramach spotkań kulturalnych, dla pacjentów wystąpiła ze swoim recitalem aktorka i piosenkarka Olga Bończyk. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. Autorka zdjęć: Aleksandra Baranowska. Kliknij aby zobaczyć pokaz zdjęć.

 


14. kwietnia. był kolejnym dniem, w którym w Zakładzie Rehabilitacji pojawiła się sztuka. Tym razem dla pacjentów Centrum Onkologii wystąpili aktorzy musicalowi, którzy specjalnie na tę okazję przygotowali program artystyczny pt: „ Rozświetlamy świat z Musicalem”. Na scenie wystąpili: Agnieszka Mrozińska - Jaszczuk, Edyta Krzemień oraz Jan Bzdawka. 
Autorka zdjęć: Aleksandra Baranowska. Kliknij aby zobaczyć pokaz zdjęć.


 


W dn. 24.03. w Centrum Onkologii odbył się spektakl w wykonaniu aktorek Teatru Capitol. W spektaklu w reżyserii Macieja Kowalewskiego pt: „Di, Viv i Rose” dla pacjentów Centrum Onkologii wystapiły: Joanna Brodzik, Daria Widawska i Małgorzata Lipmann. Kliknij aby zobaczyć pokaz zdjęć.


Z kolejnym wspaniałym spektaklem w Centrum Onkologii  wystąpili Marzanna Graff i Krzysztof Mikołajczak. Tym razem dla pacjentów aktorzy zagrali sztukę pt: „Działka - Kiedy wydaje się, że wszystko w porządku….”.  
Kliknij aby zobaczyć pokaz zdjęć. (autorka zdjęć Aleksandra Baranowska).


Z kolejnym występem dla pacjentów Centrum Onkologii wystąpili tym razem aktorzy znani m.in. z serialu „Ranczo”. Dla widzów z Centrum Onkologii  - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie z programem artystycznym „Ławeczka” wystąpili Sylwester Maciejewski jako Solejuk oraz Bogdan Kalus jako Hadziuk. Kliknij aby zobaczyć pokaz zdjęć. (autorka zdjęć Aleksandra Baranowska)Kierując się poczuciem odpowiedzialności i chęcią rozwoju metod wspierania chorych na nowotwory i ich rodzin, środowiska medycznego, wolontariuszy, a także będąc świadomymi potrzeby współdziałania – Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej i Fundacja „Tam i z powrotem” rozpoczęły w 2014 roku realizację Programu Edukacji Onkologicznej. 

Pobierz materiał informacyjny


O zajęciach prowadzonych dla Pacjentów Centrum Onkologii Telewizja POLSAT przygotowała specjalny materiał. Mogą Państwo go obejrzeć klikając TUTAJ.


Wspaniały recital dla pacjentów CO-I
Z wyjątkowym repertuarem dla pacjentów Centrum Onkologii wystąpiła znana piosenkarka i aktorka Ewa Kuklińska. Artystka zaśpiewała m.in. utwory najbardziej znanych piosenkarek świata, takich jak Liza Minelli. Przepiękne aranżacje Ewy Kuklińskiej pozwoliły na godzinę zamienić korytarz centrum Onkologii w prawdziwą scenę artystyczną, a pacjentom chociaż przez chwilę zapomnieć o swoich problemach. Kliknij aby zobaczyć pokaz zdjęć.

 

Tym razem ze świątecznym repertuarem dla pacjentów Centrum Onkologii wystąpili po raz kolejny Kadeci Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych z Poznania. Orkiestra pod batutą szer. kdt Michała Niedziałka swoją grą przeniosła słuchaczy w przedświąteczny czas. Wspaniałym wykonaniem polskich i zagranicznych kolęd zachwyciła solistka szer. kdt Anna Maria Żołyniak. 

Kliknij aby zobaczyć pokaz zdjęć

   

We wtorek 18.listopada w Centrum Onkologii odbył się kolejny z cyklu spotkań z Pacjentami koncert. Tym razem z wyjątkowym repertuarem wystąpiła Irena Santor. Koncert wokalistki cieszył się ogromnym zainteresowaniem, cały korytarz przy Zakładzie Rehabilitacji wypełniony był po brzegi. Pacjenci poza wysłuchaniem wyjątkowych utworów, mogli też porozmawiać z Ireną Santor. Artystce towarzyszył Marcin Dubrawski. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć (aby obejrzeć pokaz prosimy o klikniecie na zdjęciu). Jednocześnie już teraz zapraszmy na kolejne spotknie - tym razem "mikołajkowo - kolędowe", które odbędzie się 16 grudnia o godz. 15:00 w holu Zakładu Rehabilatacji.
 

Kliknij aby zobaczyć pokaz zdjęć

   

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z kolejnego wyjątkowego spotkania zorganizowanego dla Pacjentów Centrum Onkologii i Instytutu Hematologii. Tym razem z wieczorem poetyckim gościła u nas znana aktorka Teresa Lipowska. Akompaniował podczas występu Czesław Majewski. Już teraz zapraszamy naszych Pacjentów do obejrzenia galerii zdjęć.

   

Wyjątkowy koncert Kadetów Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych z Poznania zorganizowany został dla pacjentów Centrum Onkologii. W holu Zakładu Rehabilitacji rozbrzmiały żołnierskie, klasyczne, ale też bardzo nowoczesne utwory. Orkiestra pod batutą szer. kadeta Michała Niedziałka wraz z solistką szer. kdt Anną Marią Żołyniak, przyjechali do Warszawy specjalnie po to, by wystąpić dla pacjentów Instytutu. Orkiestra zagrała dzięki wsparciu Komendanta Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu  - st. chor. sztab. Marka Kajko. 
Poniżej zamieszczamy fotorelację z tego wydarzenia.

   

 


W Zakładzie Rehabilitacji Centrum Onkologii odbyło się kolejne z cyklu spotkań dla Pacjentów. Tym razem z programem poetycko - wokalnym pt: „Mocniej zabiło mi serce” wystąpiły Danuta Błażejczyk oraz Halina Skoczylas. Podczas tego wyjątkowego spotkania z Pacjentami artystki przekazały cykl prac malarskich, które pokazane zostaną na specjalnie zorganizowanej wystawie. Docelowo prace te będzie można oglądać w Poradni Psychoonkologii. 
Poniżej przedstawiamy fotorelację z tego wydarzenia (kliknij na zdjęcie).

   


(zdjęcia: Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa - Centrum)